USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
28 Ağustos 2020 Cuma 00:00

Nilüfer Çevikel ile TÜGİAD'da yeni bir dönem başlayacak

Nilüfer Çevikel ile TÜGİAD'da yeni bir dönem başlayacak

Kadının iş hayatının içinde olma noktası yıllardır tartışılan bir konu.
Bugün gelişmiş ülkelerde kadının iş gücünde olması yeterli sayılarda değil.
Gelişmekte olan ve gelişmemiş ülkelerde ise sorun daha da büyük.
Hal böyle iken, kadının iş gücünün dışında erkek egemen bir toplumda önemli görevlere gelmesi de bir o kadar önemli.
Yıllardır STK'ların içinde yer alan, erkekler ile omuz omuza çalışan bir isim Nilüfer Çevikel, önce karşımıza bir organize sanayi bölgesinin iş insanları derneğinin başkanı olarak çıktı karşımıza.
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi İş İnsanları Derneği'nin (DOSABSİAD) kadın başkanı olarak önemli projelere imza attı.
Bunun yanında özellikle ekonomik çarkların dönüşü yavaşlamışken, yaptığı çalışmalarla gündem oldu.
Bugüne kadar yer aldığı her türlü görevde başarılı olması, onu bu kez genel başkan yardımcısı olduğu Türkiye Genç Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (TÜGİAD) yeni döneminde genel başkan olarak ismini ön plana çıkardı.
Çevikel, TÜGİAD Kurul ve Şube Başkanları ve üyelerin ortak teklifi ile mevcut genel başkan Anıl Alirıza Şohoğlu’nun görev süresinin tamamlanmasının ardından, derneğin ilk kadın genel başkanı olacak.
34 yıllık bir dernekte ilk kadın genel başkan olmak gerçekten önemli.
Altını bir kez daha çizmekte fayda görüyorum.
Kadınların iş hayatı içinde olmalarının yetersizliğinin konuşulduğu bir dönemde böylesi önemli bir görev, tamamen başarının ispatıdır.
Kadınlara destek anlamında her zaman alından geleni yapan Çevikel'in ilk sözleri de yine bunu ispatlıyor.
Çevikel, “TÜGİAD’ı kadınların sesinin daha gür çıktığı projeleriyle üyelerine ve Türkiye’ye daha da fazla katkı sağlayan bir konuma yükselteceğiz” açıklamasında bulundu.
Dünya ekonomisi ile birlikte Türkiye’nin de pandemi süreci ile birlikte artan sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten Nilüfer Çevikel, “TÜGİAD’ın hepimiz için yeri ayrı. Üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım. Üyelerimiz arasında güç birliğini sağlamak, yeni gençleri aramıza katmak önceliğimiz olacak. Bu dönemde hedefimiz daha fazla kadın üyemizin olması, kadınların her alanda daha iyi yerlere gelebilmesidir. Avrupa’da hepimiz kadınların yarısının çalıştığını, üst düzey görevler aldıklarını biliyoruz. Şu anda burada inanılmaz ve değerli bir manzara var. Biz hep birlikte hem TÜGİAD’ı daha yukarılara taşıyacağız" açıklamasında bulundu.
Başarının ispatı dememizin sebeplerinden birisi de aslında hem mevcut genel başkan Anıl Alirıza Şohoğlu’nun, hem de Nilüfer Çevikel'in üzerinde özellikle durduğu, tüm üyelerin Genel Başkanlık görevini yapabilecek liyakate sahip olması.
Genel Başkan Şohoğlu da yaptığı konuşmada, "Gönül rahatlığı ile söylemek istiyorum ki benim bundan sonraki süreçte taşıdığımız kutlu bayrağı devredeceğim kişi Nilüfer Çevikel’dir. Bu bayrağı Nilüfer Çevikel’e şube ve kurul başkanlarımızın ve değerli üyelerimizin teveccühü ile teslim etmek istiyoruz. Bizler aldığımız bu ortak kararı imzalayarak Genel Kurulumuza sunacağız. Tabi ki nihai kararı TÜGİAD’lılar verecektir. Biz her zaman farklı işler yapmaya çalıştık, yine bir farklılığımız olsun istiyoruz. Kadınlara en fazla değer veren bir dönemi yaşadık, şimdi de TÜGİAD’a bir kadın başkan yakışır. Ben bu yolda Nilüfer Hanım’a başarılar diliyorum. Nilüfer Hanım benim dostum, kardeşim. Onunla birçok platformda birlikte yol yürüdük. İnşallah bundan sonra da yürümeye devam edeceğiz. Kendisine şimdiden yeni görevinde başarılar diliyorum" açıklamasında bulundu.
Bu güzel açıklamada gerçekten takdirlik.
Mevcut Genel Başkan Anıl Alirıza Şohoğlu’nun böylesi güzel cümlelerle aday göstermesi de ayrı bir güzellik.
Genel kurul yıl sonunda yapılacak, ama şimdiden Nilüfer Çevikel'e başarılar diliyoruz.
TÜGİAD'da yeni bir dönemi başlatacak olan Çevikel'i tebrik ediyoruz.

Yazarın Diğer Yazıları